نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: توسری خور بودن

1238
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26670
    تشکـر
    2
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

توسری خور بودن

سلام دوستان من مشکلی که دارم اینه که از بچگیم یه شخصیت تابع و حرف گوش کن دارم.که یه بخشیش به این مربوط میشه که برادرم همیشه چیزی که می خواست رو با تهدید یا کتک باید انجام میدادم.
    الان این مشکل تا سن 26 سالگی همراه من هست.
    مثلا چند وقت پیش یه مشکلی توی ساختمان بوجود اومد که صاحبخانه یکی از واحدها با قلدری گفت چون من مدیر ساختمونم من باید پرداخت کنم.ایشون خودش اونجا زندگی نمی کنه و این رو به یکی دیگه از صاحبخانه ها گفته بود و تلفن من رو جواب نمی داد.یه پیام صوتی تند براش فرستادم که زنگ زد و با یه لحن بد حرف زد و یه درگیری شکل گرفت.موضوع تمام شد با دخالت یکی از واحدها ولی آخر کار من که واسه اون موضوع چند روز از کارم موندم مقصر شناخته شدم و موضوع به نفع ایشون تموم شد.
    یا یه بار یه وانتی درب و داغون زد به ماشینم و با این که مقصر بود با تهدید و قلدر بازی 100 تومن داد و سر و ته قضیه رو هم اورد. که خسارت بیشتر از اینا می شد.
    حالا مشکل من چند تا چیزه:
    1-هنگام وقوع این موضوعات تا مدت ها درگیری فکری شدید دارم طوری که سرم درد می گیره.
    2-وقتی کسی به خودش اجازه میده تهدید کنه نمیدونم چجوری جوابش رو بدم.
    3-هنگام درگیری لفظی به خاطر ترس زود کنار میام که باعث میشه ضرر کنم و به خودم بد و بیراه بگم.
    4-مشکل من با افراد خجالتی و افراد متمدن نیست.افرادی که میخوان با پرخاشگری و زورگویی حق رو ناحق کنن هست.
    5-چه مهارت هایی میتونم یاد بگیرم که تاثیر این موضوع کمتر بشه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45881
    تشکـر
    16
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : توسری خور بودن

سلام
    رفیق این قضیه ممکنه باعث بشه یدفعه مثل آتشفشان رفتارای خطرناک از خودت بروز بدی باید آهسته آهسته سعی کنی قدرت خودت رو در مسائل نشون بدی الان جامعه جوری نیست که با گردن کلفتی کار پیش بره شما میتونی خیلی خونسرد و آروم مسائل رو پیش ببری
    مثلا سر موضوع ساختمون من نمیدونم جریان چیه ولی مدیر ساختمون بخاطر وظیفه مدیریتی حتی میتونه حقوق هم دریافت کنه و چنانچه با همسایه شما با قلدری جلو آمد یا حتی با سایر ساکنین لابی کرد شما باید وایسی جلو همه و بدون درگیری از حق خودتون دفاع کنید. جمهوری اسلامی رو نگاه کن چجوری جلو کل دنیا وایساده :d همسایه که چیزی نیست. چنانچه اونا شروع به تهدید یا داد و بیداد کردن شما میتونی ابتدا یک اظهارنامه از طریق دفاتر قضایی براشون ارسال بکنید که بیان و سهمشون رو بدن و سپس اقدام به شکایت کنید و خیلی سریع پروسه جلو میره اسناد توهین و... هم میتونید جمع کنید و نگه دارید برای روز مبادا.
    یا سر قضیه وانت شما اولین کاری باید میکردید این بود که تماس میگرفتید با پلیس که بیاد کروکی بده البته زیر ده میلیون کروکی نمیده ولی مقصر رو مشخص میکنه و کارت ماشین رو میده به شما حالا داد بزنه بزنه تو سرش قمه بکشه هیچ کاری از پیش نمیبره

3. کاربران زیر از rezateh2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما آقا امیر
    اما انچه از متن ارسالی شما من برداشت کردم این بود که شما اتفاقا مسیر درستی را طی می کنید خب اینکه شما از دست مدیرساختمان عصبانی شوید و یا بعد از تصاوف از حق خودتان دفاع کنید و خب اگر موضوع جدی نیست و تهدید جدی وجود دارد با مبلغی کمتر این شرایط را مدیریت کنید خب نشان از بینش و مسیر درست شما می باشد در هرصورت همه انسان هایی که ما با آنها برخورد میکنیم یکسان نیستند که یک قانون برای ارتباط با همه انها بنویسیم در این مسیر سبک شخصیتی هریک از ماها و انسان هایی که با آنها تعامل داریم می تواند در مسیر ارتباطی تاثیر گذار باشد.
    در این مسیر به نظر می رسد که نشخوارهای فکری که وجود دارد و برداشتی که شما از خودتان دارید تاثیر زیادی بر شرایط روحی شما و واکنش های شما نشان می دهد و در این مسیر بهتر است که یک دوره روان درمانی را تجربه کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم با شناخت بهتر خودتان مسیر بهتری را تجربه کنید.
    به این جمله ارسالی خودتان نگاه کنید( هنگام درگیری لفظی به خاطر ترس زود کنار میام که باعث میشه ضرر کنم و به خودم بد و بیراه بگم.) در این متن کوتاه خب شما از افرادی صحبت می کنید که ممکن است به شما آسیب بزنند خب اینکه شما آن شرایط را مدیریت کنید به معنای ترس نمی باشد قرار نیست همیشه برای برنده شدن آسیب ها را نادیده بگیریم بله می تواند از راه های دیگری هم استفاده کرد مثلا با پلیس تماس بگیرید و یا در زمان بهتری به این هیجان های عصبانیت پاسخ بدهید که بعد هیجانی آن کاسته شده باشد و بتوانید در احترام صحبت خودتان را بیان کنید در این حالت احتمال نتیجه گیری بیشتر می باشد اما موضوع دیگری که در همین متن کوتاه وجود دارد بازهم سرزنش خود می باشد دقت کنید می گوید به خودم بد و بیراه می گویم در صورتی که شما متناسب با شرایط تصمیم گیری کرده اید و این اصلا چیز بدی نیست .

5. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26670
    تشکـر
    2
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنونم از شما .
    بله بیشتر فکر من سر نشخوار فکریه که بقیه به خودشون اجازه میدن بی احترامی کنن یا تهدید کنن و من بلد نیستم چجوری برخورد کنم.
    به نظر خودم مثلا یه مبلغ 200 تومن یا کمتر و بیشتر ارزشش رو نداره آدم به کسی بی احترامی کنه ولی افراد مقابل من همچین فکری نمی کنن و یه حالتی انگار افتخار می کنن که حق یکی رو خوردن.
    در رابطه با بحث مشاوره که گفتید خدمت شما پیام میدم.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26670
    تشکـر
    2
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ravanshenas-therapy
    ببخشید امکان پیام دادن به شما نیست برای بحث مشاوره لطفا راهنمایی کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)